Semundja e Diabetit dhe si ta normalizojme me bime medicinale.

Semundja e Diabetit dhe si ta normalizojme me bime medicinale.

Shenjat e para te shfaqjes se diabetit:

-Etje e shumte, dhe konsumim uji me shume se normale

-Rritje e oreksit

-Tharje e gojes

-Urinimi I shpeshte

-Ndiheni I lodhur dhe I keputur gjithe Kohen edhe pse keni ngrene ushqim

-Probleme me shikimin, nuk shikoni qarte

- Dhimbje koke te shpeshta

-Humbje ne peshe te menjehershme ose rritje ne peshe

 

Si te ulim diabetin me bime medicinale?

-Beni cdo dite 30 minuta ushtrime fizike

-Kanella duhet perdorur cdo dite ne ushqimin tuaj. Ul kolesterolin dhe largon sheqerin e deposituar ne organizem dhe ndihmon ne zvogelimin e sheqeirt ne plazmen e gjakut.

-Ulni sasine e perdorimit te sheqerit. Mos perdorni sheqer te perpunurar, por sheqerin kaf qe eshte natyral.

-Mos perdorni makarona, patate e brumra, sepse permbajne sasi te larta karbohidratesh.

- Caj diabeti pini 3*1 gote/dite. 

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i