Rigjenerimi i zemres me menyra natyrale

Rigjenerimi i zemres me menyra natyrale

Semundjet e zemres mund te jene te shumellojshme, dhe nese merrni ilace pa recete mund te shkaktojne efekte te kunderta, dhe mund te coje deri ne vdekje. Sepse disa semundje zemre shkaktohen nga tensioni iulet, disa nga I larti. Disa jane zmadhim ose zvogelimi I dhomave te zemres. Kurat e zemres kerkojne perkushtim per t'u kuruar. 

Parandalimi I semundjeve te zemres:

  • Diete e pasur me yndyrna bimore dhe peshk
  • Perdorimi I yndyrnave shtazore 3-4 here ne muaj.
  • Ushtrime fizike 30 min cdo dite
  • Perdorimi i perimeve me shumice, sidomos ushqimeve me ngjyre te kuqe dhe jeshile. 

Bimet medicinale per zemren

Perzierje bimore per zemren permban disa bime medicinale qe ndihmojne punen e zeres, shplodhin muskujt e zemres dhe pastrojne enet e gjakut. 

Gjithashtu kehsillohet te perdoret rregullisht cdo mengjes esktrakti i murrizit, i cili hap enet e gjakut dhe i pastron ato dhe normalizon tensionin. 

Boronica e zeze eshte nje antioksidant i fuqishem qe ndihmon ne rigjenerimin e eneve te gjakut dhe nervave. 

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i