Migrena dhe dhimbja e kokes

Migrena dhe dhimbja e kokes

Shkaku i migrenes: 

Migrena shkaktohet nga mungesa e qarkullimit normal te gjakut ne tru. Ngushtimi I arterieve dhe venave ben qe truri te mos furnizohet normalisht me gjak dhe oksigjen dhe kjo jep dhimbje te kokes. Arsyet e migrenes jane te shumta, por akoma nuk eshte vertetuar shkaku I vertete dhe kura e saj.

Cfare mund te bejme per ta ndaluar dhimbjen e kokes?

Kur fillon dhimbja e kokes duhet te konsumoni sa me shume lengje. Cajrat jane shume te keshillueshme, pasi zgjerojne enet e gjakut, dhe veprojne si qetesues natyral te trurit. Nje caj shume efektiv per dhimbjet e kokes pergatitet keshtu: ne 2 litra uje zieni 2 minuta 1 luge mente+ 1 luge bar blete+ 1 luge borzilok+ 1 luge rozmarine + 1 luge lule basani+ 1 luge mender + 1 luge murriz lule ose frut.  Konsumoni 3-4 gota caj ne ditet kur keni dhimbje koke. Pas kesaj duhet te konsumoni 10-20 fije fije shafrani ne dite, pasi ky permban antioksidante te fuqishem, grupin e vitmainave B1, B2 dhe B6 qe jane ushqyes te trurit, dhe piko krocine dhe krocinine te cilat veprojne si qetesues te trurit dhe largojne radikalet e lira ne organizem. Boronica dhe xhenxhefili ushqejne systemin nervor, zgjerojne enet e qarkullimit te gjakut dhe ndalojne te vjellat.

Produkte natyrale 100% bio

Cilësi e garantuar. Konsulta dhe informacion falas për çdo shqetësim shëndetësor!

Special instructions for seller

Subtotal

Shipping & taxes calculated at checkout

It appears that your cart is currently empty!

Continue Browsing

i